Corporate
Tarihçemiz
    DOĞAN PLASTİK 1979 yıılnda, tekstil sektörüne yönelik plastik makara, masura ve bobin yapmak üzere kurulmuştur. 1982 yılındaki hammade krizi ile birlikte plastik geri dönüşüm konusuna da giriş yapan DOĞAN PLASTİK, bu yıldan itibaren sırayla Polietilen, polistren, poliproplen (Türkiye'de ilk) ve PVC (ilk mikronizasyon) rejenerasyonlarını yapmıştır.Teknolojisini kendi üretmiş, personelini yetiştirmiştir.
    Daha sonraki yıllarda, DOĞAN PLASTİK tekstil sektöründe yüksek ısı dayanmlı boya bobinini Türkiye'de ilk üreten şirket olmuştur.
    2000 yılıda yeni yatıırmlarla büyüyen DOĞAN PLASTİK, cam eşya aksesuar üretim hatlar kurmuştur. Üretime baladığı kısa süre içinde 6 adet patent ve tasarım tescili almış, Paşabahçe firmasının ana tedarikçisi olmuştur. Aynı zamanda, Türkiye'de, plastik, ahşap ve metalik kapakların hepsini üretebilen tek şirket olmuştur.
    2005 yılında, narenciye kasası üretimine başlayarak "taşıma ve depolamaya" yönelik ambalaj sektörüne giren DOĞAN PLASTİK, 2007 yılında ikinci fabrikasını hizmete sokmuştur. Plastik enjeksiyon konusunda bölgedeki en büyük, Türkiye'deki ilk üç fabrikadan biri olan DOĞAN PLASTİK II, plastik palet üretimine başlamıştır.
    Yeni tesisin kurulması ile bölgesel bir üretici olan DOĞAN PLASTİK, ulusal ve uluslararası bir kimlik kazanmış, ülkemizdeki şirketlere ve yurt dışındaki global firmalara tedarikçi olmuş ve satışının önemli bir kısmını yurt dışı pazarlara yapmaya başlamıtır.
    DOĞAN PLASTİK, 2013 senesinde yaptığı yeni yatırım ile Türkiye'de ilk katlanabilir konteyneri üreten firma olmuş ve Dünya'da bu konuda üretim yapan 5-6 firmadan biri haline gelmiştir.
    Gıda, içecek, tarım, otomotiv, kimya, lojistik, ve tekstil gibi birçok sektördeki ulusal ve uluslararası firmalara "taşıma ve depolamaya" yönelik ambalaj sistemleri konusunda yenilikçi ve rekabetçi çözümler sunmaktadır.
    "İlkleri" ve "innovasyonu" şirket önceliği olarak kabul eden DOĞAN PLASTİK, yenilikler ile müşterilerine her zaman daha iyisini sunma konusunda çalmalara devam etmektedir. 
 
1979    Şirket kuruluşu
1980    İlk üretim – tekstil vater masurası
1982    Geri dönüşüm tesisi kuruluşu
1982    Türkiye’de ilk defa PP geri dönüşümü
1983    Türkiye’de ilk defa PVC mikronizasyonu
1988    Türkiye’de ilk defa yüksek ısı dayanımlı boya bobini üretimi
1990    Türkiye’de ilk defa mekanik contalı su şişesi kapağı üretimi
2000    Cam eşya aksesuar plastik kapaklar üretim başlangıcı
2001    Akşap kapak üretim hattı kuruluşu. Türkiye de ilk ahşap kavanoz kapağı üretimi
2001    Türkiye’de ilk defa sentetik mantar üretimi (Şarap, V tip, T tip)
2002    Metal Kapak üretim hattı kuruluşu
2005    Plastik Kasa üretim başlangıcı
2007    Dogan Plastik 2 fabrikasının üretime başlaması
2007    Plastik Palet üretimi
2013    Türkiye' de ilk defa Katlanabilir Plastik Konteyner Üretimi
2014    Türkiye' de ilk defa Rafta 1,8 Ton taşıyabilen palet üretimi